Skrydžių planavimas

Skrydžiai vyksta ryte ir vakare. Rytiniai skrydžiai prasideda saulei patekėjus. Vakariniai skrydžiai 2-3 val. iki saulėlydžio.

Skrydžiai planuojami taip, kad jie būtų maksimaliai saugūs. Tai glaudžiai susiję ir visiškai  priklauso  nuo  meteorologinių  sąlygų:  kritulių, vėjo stiprumo. Paprastai metereologinės sąlygos yra numatomos iš anksto, todėl gali pasitaikyti, kad skrydis sutartu laiku, dėl netinkamų oro sąlygų, gali būti perkeltas į kitą dieną.

Skrydžio saugumas yra mums prioritetas.

Skrydžio eiga

Skrydis  oro  balionu  vidutiniškai  trunka  apie  1 valandą,  tačiau  visa  paslauga užtrunka nuo 2,5 iki 3 val. (pasiruošimas  skrydžiui, instruktažas, baliono surinkimas, pirmo skrydžio ceremonija ir gryžimas atgal į starto vietą).

Skrydį planuojame 150 – 300m. aukštyje. Pakilęs balionas juda kartu su oro mase, todėl krepšyje nėra vėjo. Gondoloje virš mūsų galvų yra degikliai, kurie kartas nuo karto privalo įpūsti karštą orą į baliono kupolą, tuo metu krepšyje būna karščiau, todėl ant galvos rekomenduojame mūvėti kepurytes, kad galvai nebūtų karšta. Skrydžio metu krepšyje yra šilčiau nei ant žemės.

Skrendantį oro  balioną   mūsų komanda seka automobiliu su priekaba. Mūsų darbuotojai padeda drauge pripūsti oro balioną, nusileidus jį supakuoti ir po skrydžio atveža atgal į starto vietą.

Žemės komanda dalyvauja kartu viso skrydžio metu.

Į skrydį galima pasiimti fotoaparatą ar vaizdo kamerą. Rekomenduojame turėti minkštus dėklus, kurie apsaugotų aparatūrą nuo galimų mechaninių pažeidimų nusileidimo metu. Už savo daiktus, prieš skrydį, skrydžio metu ir po skrydžio, yra atsakingi keleiviai. Jie nėra įtraukti į draudimą (savo atsakomybė).

Atsiradus klausimams

Dėl tikslaus skrydžio laiko ir vietos prašome susisiekti su pilotu telefonu 8 65775868 ar 8 64433033 arba elektroniniu paštu balionai@skrydis-balionu.lt.

Pasiruošimas skrydžiui

Skrydis oro balionu reikalauja iš keleivių tam tikro minimalaus fizinio pasiruošimo ir yra prilyginamas kitoms įprastoms sporto šakoms. Jei jaučiatės gerai ir esate pasiruošę, galite aktyviai dalyvauti pripučiant ir supakuojant oro balioną. Tačiau jei turite problemu su širdies veikla, kraujo apytaka, buvote nesenai operuotas ir pan., geriau prieš skrendant pasitarti su gydytoju ir būtinai prieš skrydį apie tai informuoti pilotą.

Bendri reikalavimai

Draudžiama rūkyti: oro baliono krepšyje ir 10 metrų spinduliu nuo oro baliono kupolo, krepšio ir priekabos.
Draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus skrydžio metu ir prieš pat skrydį.
Draudžiama skrydžio metu naudotis aštriais ir stikliniais daiktais.
Foto-, video- ir kitos asmeninės technikos saugumą užtikrina patys keleiviai. Pilotas už keleivių paimtus į skrydį daiktus neatsako.

Apranga

Skrydžio metu geriausia vilkėti kelnes, striukę ar marškinius ilgomis rankovėmis (pageidautina nedegios medžiagos) avėti storapadžiais batais, turėti odines pirštines. Rytais paprastai būna šlapia žolė, todėl patogesni yra aukšti guminiai batai. Vakarais nusileidimo vietoje gali būti daug uodų, todėl patogiau jausitės su marškiniais ilgomis rankovėmis. Ruošiantis skrydžiui, skrydžio metu ar po nusileidimo galite šiek tiek išsitepti, tad labai neišsipuoškite.

Prieš skrydį ir jo metu

Lipkite į krepšį tik pilotui leidus.
Nelieskite ir nesilaikykite už vožtuvo ir kitų kupolo virvių, bei kuro tiekimo žarnų.
Nemėtykite iš baliono krepšio jokių daiktų.
Nesedėkite ant krepšio kraštų ir dujų cilindrų.

Nusileidimas

Žiūrėkite skridimo kryptimi, kad laiku pajustumėte baliono kontaktą su žeme.
Laikykitės abiem rankomis už krepšio viduje esančių tam skirtų virvių.
Sulenkite kojas per kelius, bet ne per stipriai!
Klausykite visų piloto nurodymų.
Nepamirškite, kad nusileidimo metu krepšys gali apvirsti.

Savo geru nusiteikimu bei laikydamiesi būtinos disciplinos Jūs prisidėsite prie to, kad skrydis taptų Jums nuostabiu nepamirštamu nuotykiu. Į visus Jūsų klausimus mielai atsakys oro baliono pilotas.